Етапи створення сайту

Прийняття рішення про необхідність сайту

Прийняття рішення про необхідність сайту

Кожен, хто вирішує створити веб-сайт, повинен спочатку відповісти на запитання, чому веб-сайт? Мета дозволить нам визначити напрямок діяльності та функціонал сайту. Потрібно розуміти мету веб-сайту, тобто аудиторію, а також потенційні очікування від його розробки. Розглянемо два різні випадки, пов'язані з метою сайту.

Компанії потрібна віртуальна візитна картка в Інтернеті, де буде лише деяка інформація про компанію (інформація про пропозицію, товари, послуги, про компанію, історія компанії, місія, контакти тощо) . Перелік послуг практично постійний, тому інформація на сайті змінюється вкрай рідко.

У другому випадку метою є робота над іміджем, установка міцних відносин з клієнтами через сайт, підвищення їх довіри, докази свого професіоналізму в даній області. На веб-сайті компанія має намір запускати розділ «Новини», розділ статей, а послуги змінюються/поповнюються так часто, що потрібно мати можливість самостійно керувати ними (щоб швидко вносити всі зміни у будь-який час). Керувати сайтом, додавати, редагувати та видаляти контент самостійно зручніше на сайтах, де є CMS - система управління контентом.

Дизайн, функціонал

Затвердження функціоналу та дизайну майбутнього сайту

Перш ніж вирішити чи потрібна CMS, необхідно визначитися, які функції ми хочемо надати майбутньому веб-сайті. Вибір залежить від галузі та тематики сайту. Навіть на дуже простих веб-сайтах компанії часто є такі модулі, як контактна форма або форма пошуку, проте бувають випадки, коли вони взагалі не знадобляться.

Варто переглянути сайти конкурентів (а також усі ті, на яких Ви знайшли функції, які особливо сподобалися), щоб пояснити/показати виконавцю необхідний Вам функціонал.

Крім того, варто (хоча б приблизно) прикинути зовнішній вигляд майбутнього сайту. Він має відповідати галузі, тобто представляти компанію відповідним чином. Графічний дизайн створюється виходячи з рекомендацій замовника, з його ідеями, а також відповідно до останніх інтернет-тенденцій.

При розробці дизайну або підборі шаблону використовується інформація про компанію та матеріали, надані замовником. Дизайнер надає свої початкові проекти замовнику, який вказує на виправлення або приймає проект. Тільки після остаточного затвердження дизайну можна переходити на наступні етапи.

CMS

Вибір CMS

Перед тим, як зробити вибір на користь тієї чи іншої CMS, варто трохи більше дізнатися про те, що це таке. CMS - це система, яка дозволяє керувати сторінками та вмістом, розміщеним на них, без необхідності знання HTML. Використання CMS аналогічне роботі з програмами, що працюють у «віконних» системах, таких як MS Word, які більшість з нас використовує щодня.

Перш ніж вибрати виконавця, що має CMS у своїй пропозиції, варто ознайомитися з тим, як працює ЦМС. Значна кількість компаній пропонують доступ до демо-версії CMS, де можна протестувати запропонований функціонал.

Так, веб-студія «Скайт» зазвичай розробляє сайти на своїй Skyte-CMS, але є величезний досвід розробки на безкоштовних популярних CMS, таких як WordPress, Joomla, OpenCart та інших.

Реєстрація домену

Реєстрація необхідного домену

Під час роботи над сайтом (або до його запуску) замовнику необхідно вибрати домен для своєї компанії, якщо у нього ще немає зареєстрованої адреси. Всі сайти в Інтернеті мають унікальний домен. Вибір адреси належить власнику сайту, або ми допоможемо з вибором. Далі поговоримо про те, як вибрати домен для сайту, але заздалегідь пояснимо, що це таке.

Домен - це веб-адреса, на якій знаходиться сторінка/сайт. Один домен прив'язаний до одного сайту компанії, а один і той самий веб-сайт може бути доступний через різні інтернет-адреси.

Домени складаються з двох частин:

  • назва - наприклад, назва компанії або фраза, що характеризує сайт (на адресі skyte.pl.ua назва - слово «skyte»);
  • розширення (зона) - класифікує домени по регіонам, призначенню чи тематиці.

Розширення домену може вказувати на країну походження (наприклад, .ua, . com.ua - Україна, .com.au - Австралія, .co.uk - Великобританія), категорію веб-сайтів< /strong> (наприклад, .com - комерційний, .biz - бізнес, .info - інформаційний, професії, .edu - освітні, .gov - урядові, політичні, .org - організації) або регіон ( наприклад, pl.ua, kiev.ua).

Домени буваю верхнього рівня ( TLD - домен верхнього рівня, наприклад, національні домени - .ua, .us і т.д.) і нижнього рівня - субдомени, тобто домени другого, третього та нижніх рівнів (рідко бачимо домени нижче третього рівня). Наприклад, домен другого рівня може мати розширення .com.ua.

Домени не можна використовувати без попередньої реєстрації. У той же час неможливо зареєструвати домен, який належить комусь іншому, який уже куплений та сплачений кимось. Щоб зареєструвати адресу, виберіть ім'я та перевірте його доступність. Під час розробки сайту ми реєструємо Ваш домен. Після реєстрації він доступний рік, після чого за бажанням домен можна продовжити.

Добре мати короткий домен, що легко запам'ятовується. У разі інтернет-адрес компаній, потрібно переконатися, що його першим компонентом (тобто ім'ям) буде назва компанії (www.skyte.pl.ua) або характерний продукт чи послуга. Кожен домен може містити літери, цифри та знак «-» і не чутливі до регістру.

Розміщення на хостингу

Розміщення сайту на хостингу

Кожен веб-сайт складається з різних типів файлів, документів, фотографій, даних (наприклад, даних з електронної пошти) тощо. Вся ця інформація повинна зберігатися десь (на жорсткому диску) та бути доступною для користувачів цілодобово. Такі послуги надаються хостинговими компаніями. Хостинг пропонує власнику сайту сервер або його часткову оренду. Домен (тобто адреса в Інтернеті) направляє на цей сервер.

Чому не всі елементи сторінки можуть зберігатися на звичайному комп'ютері, підключеному до Інтернету? Професійні центри хостингу оснащені спеціально розробленим обладнанням, адаптованим для безперервної роботи. Це незрівнянно ефективніше, ніж найкращі «домашні» ПК. Крім того, приміщення, в якому розташовані сервери, має бути постійно кондиціоноване або вентильоване, а також обладнане аварійним джерелом живлення, яке, наприклад, у разі відключення живлення, забезпечуватиме живлення обладнання під час збою, а також резервними каналами зв'язку.

Хостер гарантує хорошу роботу та стабільне підключення до Інтернету. Хостинг-центр повинен забезпечувати своїм клієнтам захист облікових записів, даних клієнтів, тобто захист від різних типів атак через Інтернет.

В Інтернеті ви знайдете пропозицію безкоштовних послуг хостингу. Вони так само гарні, як платні послуги? На жаль, безкоштовний хостинг має багато обмежень, а саме:

  • рекламні оголошення, розміщені на сторінці вашого сайту (у тому числі ті, які ми не хотіли б бачити);
  • реклама розсилається у вигляді електронних листів;
  • обмеження дискового простору;
  • немає підтримки мови сценаріїв (наприклад, PHP), баз даних;
  • немає облікового запису та захисту даних.

Як правило, при створенні нового сайту ми реєструємо хостинг на рік з можливістю продовження.

Запуск сайту

Завершення робіт, запуск сайту

Після того, як розробник закінчує створення сайту, вже мають бути зареєстровані домен та хостинг. Іноді, наприклад, при оновленні сайту, результат роботи демонструється на демо серверах для тестування сайту. Тільки після генеральної перевірки та затвердження сайт запускається на робочій інтернет-адресі.

Після запуску сайту ми розпочинаємо оптимізацію сайту, коригування (якщо вони необхідні, за бажанням замовника) та просування сайту. Однак це зовсім інша тема.

Створення сайтів, покроково

Ми вже писали про процес створення сайтів. Умовно розробку можна поділити на кілька етапів. Тому тут розглянемо, що включає створення сайту.

Етапи розробки сайту

Потрібно почати з ідеї та розуміння завдань, які має вирішити сайт, що таке домен та хостинг, і чому обидва ці елементи необхідні для кожного сайту. Поточна сторінка описує базові концепції простою мовою, щоб допомогти зрозуміти, як працюють сайти в Інтернеті та що потрібно для його запуску та управління.

Телефонуйте 099 34 922 34 або пишіть
щоб замовити розробку сайту

Замовити