Адаптивні сайти більше не є трендом, як 7-8 років тому. Зараз при розробці нового сайту адаптивна верстка повинна мати місце і сприймається як само собою зрозумілим фактором. Тому, якщо якийсь веб-сайт не адаптований під мобільні пристрої або погано відображається, то це просто драма і трагедія.

Що таке адаптивні сайти?

«Адаптивний веб-сайт» - сайт, який адаптується до розміру екрану завдяки попередньо заданим представленням. Його відображення відрізняється на великому дисплеї (наприклад, моніторі комп'ютера), меншому (ноутбуку, планшет або звуженому вікні браузера) та смартфоні, при цьому, як правило, зберігається ідея та впізнаваність сайту. Користувачам мобільних пристроїв не потрібно буде збільшувати екран, щоб прочитати інформацію або розглянути зображення.

Приклад адаптивного сайту

Приклад адаптивного сайту

Багато власників веб-сайтів, як і раніше, стикаються з проблемою:

  • використовувати старий сайт (версія для ПК) – нічого не робити
  • замовити адаптивну версію для поточного сайту, максимально зберігши дизайн – адаптація під мобільні пристрої
  • або створення нового сайту з адаптивною версткою, зберігши контент та домен – створення сайту з нуля

У принципі, рішення залежить від бюджету, але все ж таки для довгострокових проектів від адаптивності нікуди не подітися і рано чи пізно це питання вимагатиме вирішення.

Щоб перевірити, як реагує ваш сайт на мобільні екрани, достатньо пройти тест від Google на сумісність з мобільними пристроями:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Responsive Web Design (RWD)

- від англ.: «чуйний веб-дизайн»- це метод проектування веб-сайтів, при якому їх макет і зовнішній вигляд автоматично підлаштовуються під розмір вікна браузера, в якому відображається сторінка.

Веб-сайт, створений у технології RWD, є універсальним і означає, що він однаково коректно відображається як на комп'ютерах, так і на мобільних пристроях.

Адаптивний сайт зручно переглядати, завдяки тому, що ширина сторінки налаштовується відповідно до екрану пристрою, і нам не потрібно наближати вміст веб-сайту.

Важливо зазначити, що адаптивні веб-сайти краще сприймаються алгоритмами Google, що призводить до більш високого рейтингу в пошукових системах та кращого позиціонування веб-сайтів.

Мобільна або адаптивна версія сайту?

До недавнього часу більшість інструментів та технологій дозволяли створювати сайти, які коректно відображались лише нна моніторах ПК. Потім з'явились мобільні версії сайтів. Основне призначення мобільної версії – надати користувачеві необхідну текстову або графічну інформацію з мінімальними витратами трафіку, тому такі рішення дуже спрощені в плані дизайну та не містять анімації (крім гіф-картинок) та динаміки.

Мобільні версії були актуальними під час кнопкових мобільних телефонів. Такі сайти на початку домену можуть містити приставку m. wap. і, по суті, є для пошукових систем окремим сайтом.

Адаптивні веб-сайти добре розміщаються на будь-якому екрані. Для них немає обмежень із циклу «вузький екран»; сторінка відображається у зручній для користувача формі, масштабується під розмір екрану у горизонтальній або вертикальній орієнтації.

Чому варто вкладати в адаптивний сайт?

Створення адаптивних веб-сайтів – не нова тенденція, яка має велику популярність серед компаній у всьому світі. Це пов'язано з тим, що кількість мобільних пристроїв, планшетів та смартфонів збільшується, а інтернет доступ для таких пристроїв має дедалі менше обмежень. Тому з кожним роком зростає кількість людей, які переглядають веб-сайти з використанням мобільних пристроїв, як у вільний час, так і у відпустці або в дорозі.

Грунтуючись на власному досвіді та досвіді наших клієнтів, ми знаємо, що перегляд звичайного веб-сайту на телефоні дуже незручний через неінтуїтивну навігацію та невеликі шрифти. Перевага чуйних (адаптивних) сторінок полягає в тому, що їхній шрифт, навігація та розмір окремих елементів автоматично масштабується до розміру екранів мобільних пристроїв.

Додатковою перевагою адаптивних сайтів є те, що вони рекомендовані Google. З 2018 року активовано алгоритм ранжирування на основі наявності та зручності мобільної/адаптивної версії сайту. Це означає, що такі сайти будуть відображатися на більш високих позиціях у пошукових системах, ніж ті, які не зроблені в технології RWD.

 

При розробці нового сайту адаптивність включена у вартість за замовчуванням.
Якщо у Вас є сайт, але необхідно впровадити адаптивність – ми з радістю Вам допоможемо!